Патріотизм — в найпростішому тлумаченні цього слова це любов до своєї Батьківщини, готовність заради неї піти на жертви. Але наша країна здобула незалежність досить недавно, і багато людей не усвідомлює значення цього слова.
Патріотизм виявляється у вчинках людини, у тому що вона робить. До таких людей відносяться всі: політики, вчені, митці та спортсмени, а також кожен з нас. Ми вчимося, працюємо, винаходимо, перемагаємо. Досягаючи успіху в житті, ми тим самим створюємо успіх для цілої країни. Але іноді люди «патріоти» роблячи щось для своєї Батьківщини, перетинають розумні межі, а є й такі які взагалі нічого не роблять.
Тому можна поділити всіх патріотів на такі групи. Перша група, це нижча ступіть патріотизму. Це люди які радіють кожному успіху нашої країни. Чи то перемога футбольної команди, чи якесь геніальне відкриття співвітчизника, але самі до цього не докладають жодних зусиль. До другої групи можна віднести вищий ступіть патріотизму. В цій групі знаходяться люди, які близькі до фанатизму, тому що вони знаходяться в такому стані що готові вбити людину, лише через те, що вона не підтримує політику держави, або не ходить на парад Перемоги 9 травня.
Третя група це «золота середина». Такі люди не тільки поважають культуру та національні традиції, а й захищають інтереси своєї Батьківщини. На мою думку до цього патріотизму потрібно віднести таке почуття, як гордість. Це відчуття знайоме кожному, адже ми не раз відчували гордість за свою країну, коли наші спортсмени вигравали медалі на Олімпійських іграх.
Особливістю патріотизму в Україні є те, що наша країна зовсім недавно здобула незалежність. Через такі не великий проміжок часу, нашу суспільство не виховало нових патріотів. Через те що більшість населення нашої країни проживало в роки СРСР, вони нейтрально відносяться до того що відбувається в країні. І тому вони не роблять с повній мірі того, що вони б могли зробити для суспільства, для Батьківщини. На початку 21 століття патріотизм відійшов на інший план. І тому завдання перед теперішнім суспільством стоїть не легке, а саме виховати нових патріотів нашої держави.
У вихованні нового суспільства потрібно переймати досвід зарубіжних країн. Так у них патріотичне виховання є невід’ємною складовою розвитку держави. Велику увагу приділяють факторам, які впливають на відчуття патріотизму: мові, державним символам, культурі, національним героям, книгах, аудіо та відео продукції. У багатьох країнах використовують різні засоби пропаганди патріотизму. США для прикладу активно використовує державний прапор. У Північній Кореї, В’єтнамі жорстка державна пропаганда, яка виховує патріотів, які роблять все на благо країни.
В деяких країнах закони жорстоко регламентують використання іноземних мов та аудіо та відео продуктах іноземною мовою. Що б не дивитися на інші країни і не говорити що вони були незалежні значно довше за нас, і тому в них патріотизм має велике значення, то для прикладу візьмемо країну яка також була членом СРСР, Польща. В цій країні створено спеціальна програма патріотичного виховання. Відповідно їй, у різних містах відбуваються дні національного прапора. Дітей ще з садочка вчать, як виглядає прапор, вчать національного гімну. Зі старшими дітьми регулярно відвідують різні музеї, показують пам’ятники, знайомлять з місцевими традиціями.
Сьогодні, в нелегкий час для нашої країни, тенденції патріотичного виховання вийшли на новий рівень. Люди роблять все що б в країні настав мир, тим самим роблячи все для Батьківщини, виховуючи в собі риси патріотизму, та привчають до цього молодше покоління. Наприклад власними діями дорослі показують приклад для нащадків: збираючи кошти, чи продукти для допомоги армії, вивішуючи прапор країни з вікон своїх будинків, співаючи гімн країни тощо. І тому, я вірю що після всіх цих подій які відбулися в нашій країні, Ми зможемо досягти рівня закордонних країн.