Спілкування відіграє вагому роль у житті людини, можна сказати що без нього людина це і не людина. Спілкування допомагає іншим людям обмінюватися думками, різною інформацією, допомагає вирішити і зрозуміти проблеми, спілкуватися із навколишнім світом. За допомогою спілкування можна визначити наскільки ви хороший співбесідник. Це є вагомою навичкою для людини. У процесі спілкування не обходиться без конфліктів. Спілкування не тільки полягає у прийомі та передачі інформації, а й у стосунках двох людей.
Непорозуміння виникають завжди, а особливо у відносинах між різними людьми. Маленька сварка може посіяти плід великої образи. Ми можемо як підливати це насіння, так і не дати йому можливості для росту і подальшого розвитку. Звичайно ми не можемо читати думки інших людей, тому хтось може зрозуміти наші слова та вчинки по своєму, замість того щоб вислухати, не чують нас.
Усі люди абсолютно різні, кожен із нас переживає різноманітні життєві труднощі і на їхньому фоні ми самі змінюємось цього не розумівши. Нас помилково можуть віднести до не нашої сутності.
Плітки, пересказане із уст в уста не завжди є правдою але випливає у непорозуміння. Є така народна мудрість, скільки людей, стільки й думок. Для когось ми ідеал, робимо все правильно, а для когось далекі до нього.
Але якщо реагувати на думку кожного занадто бурхливо, це все може призвести до втрати самоповаги. І це стає поштовхом до непорозумінь та конфліктів. Ми часто робимо висновки про людину та її вчинки навіть не знаючи істинної причини. Не розібравшись з гарячу, починаємо ображатися, виникає конфлікт, якого можна було б уникнути, а ми інтерпретували все по своєму. Потрібно відразу вирішувати такі ситуації, розмовляти, не бути гордим.
Ми не досконалі, ми люди і нам властиві помилки,непорозуміння може виникнути у кожного, головне визнати свою помилку.
На мою думку ідеальних відносин не існує як таких. Наприклад наші бабусі та дідусі створювали міцні сімї, на все життя, було набагато менше розлучень. У теперішньому суспільстві кожна третя пара розлучається, все це відбувається із за непорозуміння один до одного, не навчилися слухати та розуміти один одного.
Є пари які на перший погляд ідеальні, не полишають один одного навіть на хвилинку, гуляють щасливі у парку, але ніхто не знає що відбувається насправді коли вони наодинці, можливо вони грають тільки ролі? Внутрішня оболонка не співвідноситься із зовнішньою. Зазвичай це все залишається у маленькому, своєму світі людей. Напевне такі дії є правильними, не завжди потрібно показувати свої переживання, це все має залишатися у сімї. Коли любиш людину, ти закриваєш очі на багато помилок. Це напевне і є підґрунтям до вирішення багатьох непорозумінь.
Є такі основні складові, які перемагають у непорозуміннях, це: взаємоповага, взаєморозуміння, взаємодопомога. На мою думку ідеальні відносини без непорозумінь просто не існує. Люди в більшій мірі не цінують те що мають, один одного. Люди починають ставити себе вище когось. По типу я кращий за нього. Думають тільки про себе, свої бажання та переживання, тільки його точка зору є правильною. Хоча можливо, якщо навчитися ділити своє щастя і радість іще із кимось, навчитись переживати та враховувати інтереси іншого, тоді можливо.
Якщо виникло непорозуміння, то ні в якому разі, не потрібно уникати його, для того щоб вирішити це непорозуміння, навіть тоді коли потрібно зробити паузу, щоб обдумати. Також не потрібно тримати в собі негативні емоції, тому що часто це перетворюється в одну велику образу, а згодом і у великий конфлікт. Потрібно розуміти людину із якою у тебе конфлікт, ввійти у її становище, дати зрозуміти людині що вона вам не байдужа.
Сконцентруватися на вирішенні проблеми, і ні в якому разі не переходити на якісь особистісні стосунки, не згадувати що було раніше. Якщо це непорозуміння з близькою вам людиною, дати їй зрозуміти, що на цьому ваша дружба не завершується. Людям властиво робити помилки. Для того щоб вирішити конфлікт потрібна дружня співпраця. Вислухати один одного, думки, точку зору, а потім спільними зусиллями спробувати вирішити ситуацію. Але бувають випадки при яких дуже важко знайти одне ціле, тобто компроміс. Тоді потрібно вам формулювати свої думки по іншому, щоб вас співбесідник якомога краще вас розумів.
Якщо старатися дотримуватися таких думок, тоді настане гармонія у сімї, тому що коли відсутні непорозуміння, панує довіра та підтримка. Все приходить з часом та досвідом. Коли звикаєш до людини, то часто знаєш що вона буде говорити і як реагувати під час конфлікту, передбачивши це все, його можна уникнути.
Відносини будують самі люди для себе, як ти ставишся до інших, так і вони будуть ставитися до тебе. Потрібно завжди думати, що ти говориш, як ти це говориш, старатися людяно відноситись до оточуючих, близьких тобі людей.
Непорозуміння вирішувати швидко, не затягувати образи на довгий час. Тому що негативні емоції, різноманітні переживання пагубно впливають на здоров’я людини. Старатися жити у мирі та злагоді, любити все що тебе оточує, цінувати кожну хвилину життя. Не ображати і не ображатися самим, розуміти що ми люди і нам властиві помилки, пробачати і жити вдихаючи життя на повні груди.