Австралія це великий гуртожиток, де є сусідами близько 30 абсолютно різних національних громад. Вони підтримують свій спосіб життя, який прийшов разом з ними з їхніх країн. Вони будують свої церкви, відзначають свої свята, влаштовують карнавали, паради і ходи, видають газети на національних мовах, відкривають свої ресторани, магазини і т.д. Об’єднує їх необхідність «зовнішнього» спілкування за допомогою англійської мови. Але тільки «необхідного» спілкування,у будинку всі говорять «по-своєму».
Звичайно, відбувається злиття культур між громадами, але тільки лише в період часу одного-двох поколінь. Принцип австралійського життєвого устрою — терпимість. На мою думку, він є найактуальніший в наш час. Терпимість — це спокій, спокій душі та тіла,а спокій — це мир, якого так не вистачає українцям. Австралійці виголошують, живи, як хочеш, молись, кому хочеш, одружуйся, на кому хочеш, їж, що хочеш, спи, де хочеш і терпи всіх і все навколо.
Австралійці дуже доброзичливий відкритий народ, вони як твоя близька подруга, посміються над твоїми жартами, з ввічливості і відкрито скажуть, якщо ти їм набриднеш. Місцеві жителі не люблять, коли їм демонструють зверхність і, якщо що, вас дуже швидко поставлять на місце.
За великим рахунком це народ без комплексів, вони цінують простоту і природність, єдине табу в розмові — ця тема доходів і расових відмінностей. Суперечки на расові теми ні до чого доброго не приводять. З іншого боку, під час розмови може з’ясуватися, що ваш співрозмовник вважає аборигенів «п’яницями, що не заслуговують жодної довіри», яких необхідно позбавити виборчих прав. Втім, подібний забобон навряд чи змінить ваше власне ставлення до аборигенів.
Австралія в минулому — це поселення каторжників,через це австралійці дуже хочуть змінити репутацію своєї країни. Тому потрібно не забувати про толерантність і гуманність, коли будете говорити про генеалогію австралійців, необуманний натяк про злочинність родоводу може смертельно їх образити. Оззі мріють змінити поширене уявлення про їх країну. Вони не пройдисвіти — вони люди з практичною жилкою. І їм дуже хочеться, щоб у світі на них дивилися, як на визнаних лідерів незалежної думки.
Майже кожному австралійцю притаманний синдром «маленької людини». Оззі люблять маленьких людей, щосили воюючих з чемпіонами або з непохитним «істеблішментом». Ця любов лежить в основі їх постійного невдоволення владою і своїм власним становищем. Скільки втратила Австралія через цей більш ніж дивний синдрому, сказати важко. Як би там не було, в країні, де всі підтримують того, хто до чогось прагне, а не того, хто чогось домігся, краще залишатися «маленькою людиною».
Ображати оззі — собі дорожче. Їх нелегко розлютити, але образу вони забувають нескоро. Прощення для них — поняття на сто відсотків чужорідне. Але якщо у вас немає іншого вибору, окрім як образити австралійця, причому саме чоловіка, обізвемо його словом «пуфта». Розсердить його не те, що ви сказали, що він нетрадиційної орієнтації, а те, що він дав привід так про себе думати. Жести їх найзвичайніші. Навіщо витрачати нерви на крик, якщо будь-яка образа можна виразити одним або двома пальцями.
Особливо часто такими жестами обмінюються водії. Найстрашніша зброя, яким будь оззи може вас знищити — це посмішка. Австралійці дуже цінують почуття гумору, всілякі жарти супроводжують практично будь-яку розмову. Вони жартують практично на будь-яку тему, особливо люблять жарти про інші народи, вони зухвало розповідають анекдоти про англійців — прямо у вічі англійцям.
Австралійці люблять і пожартувати про себе, але це дозволено тільки їм, вони не терплять коли інші шуткують над ними. Оззі, так себе називають австралійці, — рідкісні індивідуалісти. В основі списку життєвих принципів і перепереконань лежить непохитна віра в їх неповторність і унікальність. Вони розуміють, що живуть в країні не схожу ні на жодну іншу, і кожен раз в цьому переконуються, зустрічаючи гостей з сусідніх континентів. Про інші країни і народи вони мало що знають, але вони і не прагнуть пізнати їх.
В основному манери і традиційну етику поведінки австралійці запозичили в Англії, але вони це заперечують звичайно. І дійсно, вони відзначилися деякими особливостями в правилах поведінки. В Австралії не заведено часто доторкатися один до одного. Тілесні контакти відбуваються в основному в трьох випадках: похорон, секс і рукостискання. Рукостискання має бути впевненим та міцним.
Австралія — це країна сильних чоловіків, тож якщо у вас є сила — покажіть її в рукостисканні. Жінка не повинна перша простягати руку, тому якщо жінка зробить це першою — поставить в незручне положення чоловіка, навіть може образити таким жестом. В списку життєвих пріоритетів австралійців почесне місце посідають розваги та веселощі. Але не все так просто, це не просто розваги, мова йде про адреналін, який австралійці знаходять у серфінгу. Це їх спосіб життя, їхнє хобі, пристрасть та навіть мистецтво. Тож, якщо хочеш сподобатися австралійцю — будь сміливий і рішучий, тому що «дрейфувати» не за правилами оззі.
Взагалі, австралійці дуже простий і відкритий народ, до життя відносяться по філософськи, живуть сьогоднішнім днем і насолоджуються кожною хвилиною. Вони є прикладом того, як можна бути патріотом не маючи історії,єдиної мови,традицій чи багатолітньої культури. Вони належать до різних релігій,просто вірять в одного Бога. І мають мир на своїй землі, а це непоганий початок для великої історії…