Життя являє собою найцінніший скарб для кожного з нас. Адже кожний прагне буди щасливим і незрівнянно багатим своїм скарбом існувати на цьому світі. Милуватися і мати змогу бути корисним для інших, дарувати посмішки оточуючим, вносити корективи в буденність, творити нову історію, все це нам дарує життя. Якщо ж говорити про сенс і мету, щастя жити для дошкільників, то розмірковувати можна довго.
Головним є те, що маленькі дошкільняти бачать цей світ набагато цікавішим і яскравішим, чим їх батьки. Вони ще не знають, що таке проблеми і як їх вирішити. Яким чином заробляють гроші, і як правильно їх використати. Не задумуються над тим як вчинити, якщо завтра захворієш, а в тебе вдома маленька дитина. Їх щастя полягає у тому, що вони живуть і мають, як їм здається все, що необхідно для щасливого існування в житті. Радіють тому, що мають батьків, які їм дарують подарунки і розкривають двері в необізнаний ними ще світ.
Мають маленькі бажання і вірять в казкових героїв, які є прикладом для їхнього розвитку і втілення бажань. Граються іграшками, про які нічого не знають, і навіть не підозрюють з чого вони зроблені, і хто їх створив. Люблять свою країну, своє місто, вчать рідну мову, і не задають питання, про існування інших країн. Плачуть коли їм не купують солодощі, і дошкільникам здається, що це найгірше, що могло статися, і навіть не мають уявлення чому їм це забороняють робити сьогодні, хоча вчора було все інакше.
Мета їхнього щастя в житті полягає у тому, що вони живуть в казках і розповідях дорослих, які намагаються їх уберегти від злих очей, слів, поступків. Кожний день вони дізнаються, що їх цікавить, мають відповіді на всі запитання. Багато бачать нових речей, які приносять задоволення і радують очі. Моментами може здатися, що для щастя дітей потрібно побачити лише перший сніг і прокататися на ньому з готи, на санках. Або ввечері побачити маму, яка прийшла забрати із садочка. Ці маленькі янголята, радіють всім дрібним речам, які нам дорослим здаються просто буденними.
Дорослі повинні вчасно розвивати своїх дітей, давати їм інформацію, яка відповідатиме їхньому віку. Інколи це можуть бути навіть, якісь не зовсім приємні речі для дітей, але краще, щоб вони звучали з вуст батьків, а не зі слів друзів на вулиці. Щастя дітей полягає ще в тому, що вони мають найціннішу опору, своїх батьків та рідних, які не дадуть їх образити. Мають свої наївні серця, які дарують дорослим посмішки, і збагачують дітей думками по те, що вони потрібні і ними захоплюються. Мета полягає ще в тому, щоб кожна дитина зростала в достойних умовах. Не бачила з дитинства бійок, не відчувала жорстокості на собі.
Мала, чим похвастатись і згадати в майбутньому яскраві моменти свого дитинства. Не була відлюдкуватою і не боялась познайомитися зі своїми однолітками. Бачила чудовий приклад тільки в своїй сім`ї, яка повинна бути справжня родина, а не задивлялася на сім`ї чужих людей. І в майбутньому, щоб це не стало причиною неправильних стосунків, і не стало також відбитком для поганого наслідування у створенні своєї власної родини. На мою думку все залежить від батьків. Адже вони народжують і виховують самі своїх дітей. І яке зерно посієш, таке воно і виросте.
Тому заздалегідь потрібно замислюватися над тим, що ми будемо мати в майбутньому, чого наша дитина зможе добитися, і яке на неї чекає майбутнє без нас. Варто закладати в дитину тільки правдиві і наповнені сенсом думки, які будуть спонукати дитину буду щасливою, і мати великий потенціал прагнути жити. Кожний з батьків залишає великий відбиток в житті дитини, і як правило, коли нас ображають ми це запам’ятовуємо набагато краще ніж те, коли нам роблять добре. Тут необхідно завжди з повагою ставитися до своєї крихітки, щоб дитина ставилась до вас так само з повагою і мала повноцінний розвиток в щасті і розумінні цього слова.
А якщо говорити про сам сенс буди щасливим для дитини, то тут точно і беззаперечно, він грає найголовнішу роль у формуванні житті дитини. Якщо не має сенсу, то ніщо не має права на існування. Так сама і дитина, хоча вона ще і не розуміє, що це головний аспект і великий внесок для її подальшого розуміння і буття в світі, вона все ж таки вимагає кожного дня кусочок щастя, який формує її як повноцінну людину, з повноцінним розвитком.
Сенс життя з наукової точки зору має філософський зміст, який дає зрозуміти призначення людського буття та значення для духовно-морального становлення особистості. Також може розумітися як суб’єктивна оцінка прожитого життя та відповідності досягнутих результатів початковим намірам, як розуміння людиною змісту та спрямованості свого життя, свого місця у світі. Якщо об`єднати сенс і мету , то тут можна зазначити, що вони важливі один для одного.
Мета змінює і її необхідно досягати, то сенс — це якраз та сутність мети, яку варто досягти. Тому виховуючи дитину потрібно враховувати ці два поняття, як сумісну і єдину потребу в розвитку дитини. Щасливою зростатиме дитина, коли буде правильно виховуватися і мати правильні методи її виховання. І найголовніше буде те, коли мета щастя дитини буде досягатися завдяки правильному сенсу.