Як відомо, кожна особистість, неповторна і має свій,неповторний характер. Але не зважаючи на характер,різниця і проявами настрою.
Взагалі , у людей ,на даний час,дуже часто розвиваються апатії, причому, вони можуть спостерігатися як в успішних, так і в бідних та нещасних , це притаманно навіть мені . Апатія притаманна кожній людині,і це нормально,але в тому випадку,коли вона не надовго затягуються.
Мені завжди було цікаво , що ж це таке ? Взявши до рук літературу,я дізналась ,що в апатія,в перекладі з грецької – «це холоднокровність,незворушність байдужість, бездушність ». А взагалі,це психічний стан,який обумовлений безпристрасним,відчуженим ставленням до сьогодення. Переглянувши безліч додаткових джерел, я вияснила , що апатична людина частину часу проводить нерухомо , вона може навіть з ліжка не вставати ,нікуди не виходить не вмивається і не розчісується. Така людина відчуває себе знесиленою і втомленою.
Не дивлячись на прочитану літературу, в мене є приклад з життя ,який підтверджує саме той факт,який підкреслює прояви апатій . Моя подружка,яка перебувала в стані апатії, через невіру в себе ,навіть відмовилась від їжі та засобів гігієни. Вона не прибирала в своїй кімнаті,і навіть не відвідувала ванну кімнату. На це було страшно дивитися,так як вона,ще й повністю відмовилась від соціуму і замкнулася ся в собі.
Тим людям,які не мали ніколи апатій , зовсім не розуміють їх причин. Навіть сам хворий не розуміє, що ж саме є проичиною його стану,і що за цим всім криється. До того ж , слід врахувати, що хворий, який байдужий до своєї хвороби,байдуже відноситься і до свого стану. Це і є однією з причин погіршення захворювання.
Проте, поспостерігавши за такими людьми , можна сказати ,що апатія може розвиватися, як внаслідок внутрішніх, так і внаслідок зовнішніх причин. Це різноманітні події,які є неприємними .В підлітків,це не взаємне кохання,чи невміння встановити контакт з друзями.
Дивлячись на це,можна точно сказати,які ж моральні аспекти несуть в собі апатії. В першу чергу,це негативний вплив на околишніх. Людина,яка перебуває в стані апатії , на тлі навколишніх,дуже помітна, завдяки своєї байдужої поведінки, відсутності прагнень і бажань. Вона втрачає цікавість,інтерес до речей навіть тих,без яких не уявляла свого життя. Більшу частину часу, така людина проводить в нерухомості, різко обмежує дослідну діяльність і соціальні контакти. Під час апатії людина постійно хоче спати, відчуває себе втомленою навіть після сну.
Звичайно, спілкуватися з такими людьми, буде зовсім не цікавою іншим, ще й в свою чергу, приносячи переживання та дискомфорт близьким. Зовнішні прояви апатії ,виглядають як відчуженість від оточуючих,замкненість в собі, підключеність від реального світу: кохання, надій, сліз, сміху, мрій. Апатія в свою чергу, породжує безнадія.
Апатії впливають і на будування свого життєвого шляху,і цього процесу,як вже стало зрозуміло ,відбуватися не буде. Однією з причин , виникнення апатії, може бути саме наявність постійних стресів в житті людини.
Досить поширеними є апатії серед жінок,які вагітні. Причиною цього,може бути постійне перебування майбутньої мами,в одному місті . Не спілкування з колегами по роботі,чи то колишніми друзями,а також ,гормональні зрушення,які виникають в період вагітності. Лікарі радять,для того щоб не допустити посилювання стану ,потрібно багато гуляти, ходити на прогулянки в парк,займатися зарядкою на свіжому повітрі,відвідувати спеціальні заклади для вагітних, і стан апатії залишиться у минулому.
Апатії, дуже часто, призводять до розриву соціальних зв’язків. Спостерігається навіть безперервна міграція населення,а також висока дратівливість ,яка в свою чергу,призводить до руйнування людських спільнот. Дуже часто,це можна спостерігати в великих натовпах,міському транспорті .
Люди навіть не усвідомлюють,як за свого поганого самопочуття,відіграються на інших,навіть незнайомих людях. Це явище ,дуже сильно поширилось,і тим самим,все більше людей,починають втрачати розуміння про сенс життя,відчувають себе не потрібним,зайвими. Звідси і з’являється тривога та невпевненість у власних .В результаті цього,відбувається повна ізоляція від оточення
В період апатії, дуже велике значення посідає спілкування. Залежно від того, з якої причини це сталося, спілкування може як покращити, так і погіршати ситуацію. Якщо страждання апатіями відбувається через непорозуміння з оточуючими або недооціненність, необхідно залишитись на самоті,переглянути свою поведінку, найти затишне містечко, і проаналізувати ситуацію. Якщо ж причиною являється не оточення,то варто приділити увагу спілкуванню,поділитися своїми думками з близькими.
Емоції займають велике місце , в життєвій активності людини. Вони відображають як негативні,так і позитивні почуття людини,цим самим ,наповнюючи сенсом життя. Але відомо,що періодично,психіка може виснажуватися, внаслідок чого і відбувається притуплені емоцій. Прояви апатії відбуваються в той час, коли необхідне заповнення енергетичного дефіциту людини.
Періодично,у людей виникають повні апатії. Але що цікаво,такий стан навіть інколи корисний,так як допомагає зрозуміти справжній сенс життя,переосмислити свою поведінку. Це виникає після якоїсь важливої події в житті,так як відбуваються певні зміни.
Як вже стало відомо, апатії тісно пов’язані з вибором професії ,адже сама на роботі ,ми й проводимо більшу частину свого часу,і якщо, це приносить нам лише одну втому,і ніяк не задоволення,це і спричиняє прояви апатій. Найчастіше,коли робочий день проходить нудно і напружено, і це повторюється день за днем. В результаті цього,нервова система просто не витримує.
Щоб цього не сталось,звичайно ж треба вибирати ту професію,яка в першу чергу буде приносити задоволення,бажання працювати,віддавати себе всю роботі. Або ж ,якщо так і сталося,що вибрана професія вам не до душі, змінити її ніколи не пізно. Можливо, це буде не настільки прибуткова справа, але та,заради якої ви прокидатиметесь з посмішкою.
Отже,можна сказати,що апатії несуть в собі великий моральний аспект. Вони впливають не лише на саму особистість,але й на навколишнє оточення,і в свою ж чергу негативно . Тож , для збереження морального духу,потрібно звертати більшу увагу саме на аспекти боротьби з апатіями . Завжди потрібно пам’ятати, ніколи не пізно щось змінити,для своїх же інтересів.