Якщо хтось вам посміхається, знайте – це Американець. Це надзвичайно доброзичлива, відкрита та усміхнена нація. Стосовно поведінки з іншими: посміхайтеся усім кого побачите та за будь-якої нагоди. Якщо ви з іншої країни та плануєте відвідати її, потрібно вітатися не тільки зі знайомим, але і з звичайним продавцем в магазині, міліціонером на вулиці, всім людям по дорозі. Тоді звичайно ви з легкістю зможете зійти за свого і вас, на перший погляд, будуть вважати вихованим.
Культура в Америці – це вигляд успішної людини. Тому саме посмішка є характерною для цього народу, бо вона найкраще характеризує успішність. Якщо там хтось посміхається, то значить в нього все добре, як в особистому житті, так і в роботі. Життєві цінності – ось що головне в житті американця. Але можна було б сказати, вони просто все що і роблять, так це тільки посміхаються, бо вони хочуть показати це всім і насправді це фальш. Ні, жителі сполучених штатів дійсно щасливі, вони звикають до цього з малечку, їх привчають до цього.
Це привчання, ця ідея щасливого життя характеризує їхні етичні норми. В США забороняється жалітися на якісь певні незгоди, ділитися виникаючими проблемами з оточуючими. Якщо хочеш про щось поговорити – говори про хороше, а засмучувати балачками про погане свого співрозмовника заборонено. Буває різне в житті, і трапляється навіть самі погані речі, на цей випадок можна зробити вийняток. Розповісти про ці проблеми можна, але тільки найближчим родичам.
Якщо ви відвідаєте цю країну і при спілкуванні з кимось, все-таки проговоритесь про свої негаразди, то американець навіть не замислюючись поставить вам запитання: «Чи не хочете ви поспілкуватись про це?». Він буде серйозно налаштований, тому якщо ви захочете уникнути розмови, щось схоже на, пацієнт – психоаналітик, то вам варто запам`ятати правила етикету, які існують в США та мовчати про свої негаразди.
Вслід за тим, що кожен американець щасливий, йде його різноманіття друзів. Кожен із жителів цієї крани не уявляє свого життя без друзів, тому прагне оточити себе не одним десятком. В коло друзів простого американця потрапляють всі люди, які йому приємні в спілкуванні. Культура США не знає такого поняття як «знайомий», кожен з ким приємно спілкуватись, вже автоматично друг. Кожен хто хоч трохи симпатизує, друг. Знову ж таки, якщо ви приїхали подорожувати чи відпочити країною, варто всіх хто з вами спілкується вважати повноцінним другом, бо вас можуть зовсім не так зрозуміти.
Хоч всі мають і багато друзів, але не обійшлося і без певних особливостей. Навіть до найближчого родича, брата чи звичайного друга не один американець не зайде без дозволу. Він не зможе проходячи десь по своїм справам зайти навіть на хвилинку спитати як справи, перед тим не зателефонувавши за пару днів до того.
Певні особливості існують і в етикеті спілкування американця по телефону. Якщо ви з кимось познайомились в поїзді чи на вулиці вирішили запитати дорогу і якимось чином розмова дійшла до обміну телефонами не варто телефонувати по якимось дрібничкам. Також не варто цього робити якщо вам захотілося просто поспілкуватися з тією людиною. Це можна зробити тільки при невідкладній справі.
Етикет американців також має певні обмеження при знайомстві з дівчиною. Не варто знайомитися молодому чоловікові в ресторані, в крамниці, в метро чи просто на вулиці. Також не варто фліртувати з жінкою, тільки якщо це не ваша дівчина чи дружина. Не можна споглядати на ноги чи таке інше. Нормальним для американської дівчини є скарга на вас до суду, якщо ви, навіть, фліртували поглядом і їй це не сподобалось.
США – це країна в якій кожен має бути індивідуальним. Там засуджуються така поведінка як прагнення до самотності, відчуження від колективу та інше. Кожна особа, яка перебуває в Америці повинна бути частиною соціальної групи до якої відноситься, контактувати з оточуючими, приймати та виконувати ті правила, які існують там де він знаходиться.
Стосовно привітання в цій країні все простіше. Все обмежується зазвичай рукостисканням, як с чоловіком так і з жінкою. Поцілунки, та не рідким явищем, як цілування руки пані, тут не прийнятті.
Ділові дарунки не прийнятті. Навіть більше, в Америці занадто суворі закони стосовно хабара, тому саме це,може розцінюватись як злочин. Звичайною справою є запросити гостя до ресторану чи відпочити за межами міста, а в деяких випадках навіть на дорогих курортах, які зазвичай сплачує фірма.
Цікавим фактом є те, яке місце в них займає жінка. Саме вони стоять на тому, щоб до них відносились як до звичайних партнерів по бізнесу, а не до леді. Тому не варто бути надто галантним і не варто, навіть, заводити розмову особистого характеру.
Взагалі характерним для кожного американця є цінування власного часу. Саме для них характерний вислів «Час – це гроші». Вони не коли не відкладають справи на завтрашній день, якщо є така змога звісно. Під час ділових зустрічей можна почути і запитання «Чому мі так довго чекаємо відповіді?» чи «Покваптесь, будь-ласка, з вашою відповіддю». Тому не рідкістю є оцінка бізнесменів з інших країн, що американці дуже напористий та прямолінійний народ, який постійно кудись поспішають.
Американці націлені на успіх, успішний народ, який має один з найвищих рівнів розвитку у всьому світі. Не рідкістю є те, що більшість великі компанії націлені на правила, саме, американців, тому навіть нам, звичайним людям, якщо ми хочемо досягти успіху, варто схилятися до поведінки жителів Сполучених Штатів Америки.