Честь…

progresКожна людина народилася на цьому світі, щоб бути чесною і гідною людиною! Але чи всі люди чесні? Звичайно, що ні. Адже, кожен розуміє його сутність по-різному. Для одних – це чесно працювати, радіти, любити і просто жити. Для інших цього замало. Але так створене наше життя і ми не в змозі, щось змінити. Але недаремно говорять, щоб почати щось змінювати, потрібно починати з себе. Потрібно ставати прикладом для інших. Адже проживши не так багато, я розумію, щоб бути чесним, потрібно бути щасливим на цій землі.

Але часто ми не цінуємо того, що ми маємо. Інколи в нас щось не виходить, то ми просто нарікаємо на життя, що воно до нас не справедливе. Але ми не замислюємось про те , що в певний час, в певний період, ми повинні витримати саме ті випробування, які посилає нам Господь Бог. І не нарікати на життя. Часто бувають ситуації в яких ми чекаємо одного результату, а отримуємо зовсім інший. І після цього опускаємо руки, нічого не хочемо і говоримо, які ми не везучі. Але потрібно пам’ятати, що ми прийшли в цей світ не просто так. Ми для чогось призначені і маємо зробити щось неповторне і незабутнє.

Одного разу, гуляючи в парку, я запитав у декількох людей, що означає для них «Честь і гідність»? для одних – це жити правильно. Адже, що є краще, як мати свою сім’.? Здорових дітей, кохану дружину, і рідних близьких людей. Про яких тобі все життя хочеться турбуватися і зрозуміло, отримувати від них взаємно.
Для других – це робота і зарплата. І стоїть вона на першому місті у їхньому житті. В них, як вони кажуть, іде все за планом: спочатку потрібно досягти щось у цьому житті, добитися певних вершин, але тільки чесною працею без хитрощів, обману, знущання.

А третя група людей вважає, що чесно грошей багато заробить не можна, яких вони чекають від когось. І зовсім не хочуть прикласти певних своїх зусиль. Все скаржаться на своє життя. І коли ми дивимось на своїх міліонерів і мені також здається, що чесною працею цього не здобудеш. Але мені здається, що в багатьох випадках, їхні діти заздрять простим дітям, які просто бігають по парку, гуляють зі своїми батьками. А в них цього не має. Бо для того, щоб вийти десь погуляти з ними обов’язково піде якась охорона, бо батькам ніколи. Тому ми повинні цінувати те, що маємо.

Але я помічаю, що коли людині поставиш запитання про честь, то відразу на обличчі у людей з’являється посмішка. Люди починають згадувати моменти зі свого життя. І тепер проживши трохи свого життя, згадують ті моменти, які вже ніколи не повторяться. В очах людей з’являються сльози.

В житті людства і в поодиноких осіб завжди трапляється несподіване і незрозуміле. Наше життя заповнене різними барвами і буває в ньому по-всякому. Багато хто так захоплюється світом, що здається і живе тільки для світу і мислить завжди, як світ і всі правила, які дотримується в своєму житті, є саме тими правилами, яких дотримується світ, що весь лежить у злі таке життя є не чесне. Ми повинні бути достатньо розсудливими, щоб використовувати в своїх цілях все, що є в ньому позитивне.

Адже щоб жити в нормальних умовах, ми повинні мати улюблену справу, роботу. І тут мені хочеться згадати про свого батька. Мій тато вступив спочатку до Львівського Зооветеринарного інституту, на факультет ветеринарної медицини, і після закінчення вирішив піти, по зову серця і бажанням душі, по промислу Божому і поступити у Київську духовну семінарію. Ще з дитинства у нього було покликання до віри і служіння Богу і людям, яке він виконує чесно і гідно. Він своєю мудрістю вкладає в душі людей глибоку віру, братолюбство, щедрість, доброчесність, скромність і простоту. Я думаю, що із такими чеснотами повинна бути людина – чесна і гідна. Це свідчить про великий прихід людей в нашій церкві. І мені хочеться бути схожим.

Деякі люди не уявляють життя без купи грошей бо це для них є велике щастя. І звісно,що інколи хочеться з цим погодитися, адже як приємно купувати собі те, що подобається. Що можеш дарувати людям подарунки улюблені з радістю.

Але коли згадуєш про війну, як колись розповідав мені мій рідний дідусь, про своє дитинство. Коли його батько загинув на війні, а мати померла, а їх четверо братиків залишилися самі на білому світі. Слухаючи з великим болем, зі сльозами на очах таку трагедію, дідусь і сам не міг стриматися від сліз. І як прийшлося їм бути, адже вони були ще зовсім малими дітьми. Дідусь з болем в серці згадував, як привіз собі дровець, а він ще таким і попросив у дядька привезти і їм,бо нема чим погрітися, то сусід дав маленьку палку тай каже:»на, іди малий топи грубу». Не можна буде спокійно слухати ті дідусеві розповіді. Світ був жорстокий і люди були злі, а хто винен цьому?

Але на кожне покоління випадає свій моральний шлях. Адже батьки наші проходили покоління, покоління 70-х, народилось в епоху будівництва комунізму.
Пройшло не так багато часу і ми народилися уже зовсім в іншому світі, світі нової інформації. І кожен з нас був дитино, юною особою, яку опікали, намагалися вберегти, застерегти. А ми всі відчайдушно хотіли вирости і позбутися тієї «зайвої» опіки. Світ вступає в епоху людини чуємо ми по-передачах, засобів інформації. Ми живемо в молодій незалежній державі й відчуваємо, як не легко жити українській молоді.

Нашому поколінні випало складне відповідальне завдання – відродження української державності, мови нації, традицій. Це наш історичний обов’язок зрозуміти, що змінити життя на краще можна лише змінившись самому. Звичайно, з кожним днем світ змінюється, ми поспішаємо за ним, швидко звикаємо до цього світу.
Серед молоді падає духовність, що пояснюється насамперед зниженням доброзичливості, довіри, скромності, терпимості, мужності.

Моральні цінностідобро, справедливість, милосердя, хочеться щоб позитивно вливало на молодь
Саме це формує юнака, як людину з великої літери.

Справжньою бідою сучасної молоді є вживання у своїй мові не цензурних слів. Такі слова часто засмічують бесіди молодих людей.
Та навіть за цих умов не можна впадати у відчай. Треба зібратися із силами й зробити вибір, вирішити, до чого ми прагнемо – до доброго чи злого, до краси чи неповторності. А для цього кожний має постійно самовдосконалюватись духовно і морально.

Ніколи не треба скаржитись на час, в якому живемо! Час поганий? Той що, на те й людство, щоб його змінювати.
Здається ми маємо все, порівнюючи з тими нелегкими роками. Але нам все рівно мало всього… Ми їмо, що хочемо, вдягаємось, як хочемо, ще й перебираючи, маємо теплі будинки із усіма зручностями і маємо свою незалежність. Але одного ми не робимо – ми не цінуємо те, що маємо. Я водночас розумію, що є для мене, щось недосяжне в цьому житті, але я дякую Богові зате, що маю таку чудову сім’ю, рідних і близьких людей, які для мене будуть завжди на першому місці у цьому світі.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.