Кожна людина в своєму житті шукає своє щастя . Для одного дуже важлива матеріальна сторона — це гроші , багатство. Для другого – це духовне наповнення, гарна родина , цікава робота. Це все дуже добре ,але я вважаю що дуже важливо мати поряд надійних друзів. Мудра людина — філософ Г.С. Сковорода , якось сказав: “Друг вірний – захист міцний ”, а і справді , як важливо коли поряд є надійні люди, котрі тебе зрозуміють. підтримають в різні моменти твого життя. Кожній людині потрібно спілкування.
Без спілкування людина почуває себе самотньою і нікому не потрібною. Спілкування робить людину духовно значимою Дружити треба вміти , а як що не вмієш ,то треба вчитися. Дружба не виносить егоїзму . Хто хоче дружити з такими людьми ,які злостиві, нетактовні , які не вносять у дружні стосунки ніякого позитиву, або наприклад люди, які думають , говорять, тільки за себе і їх цікавлять тільки особисті проблеми , а якщо хтось починає висловлюватись та розповідати про себе ,то її починають перебивати ,так як їх не цікавлять інші ,вони не хочуть та не вміють співчувати. давати поради іншій людині ,а знову заводять мову про себе.
Кожній людині хочеться мати поряд з собою вірну, щиру ,красиву і усебічно розвинену людину, гуманну, а ще і надійного друга з великим серцем та щирою душею, до якої можливо звернутися в скрутну годину, та хто вислухає уважно твої проблеми і підтримає тебе ,та дасть дієву пораду. Це і є справжня дружба , яку потрібно цінити і нею дорожити, тоді і кожна людина почуває себе щасливою та потрібною, і принесе радість всім людям хто її оточує. Але не кожна людина розуміє що від неї, також її друг чекає відповідних відносин, і якщо ти до цього не готовий, то треба працювати над собою, визнавати свої недоліки ,помилки та виправляти їх . А той, хто буде дбати тільки про себе, так і залишиться самотнім.
Але в більшості випадків самотні люди не розуміють своєї неправильної поведінки в стосунках між людьми і вважають , що їх не долюблюють, недооцінюють. Вони не розуміють , що в стосунках між людьми, треба піклуватися не кожен за себе,а більш за друга, тому , що дружити- це жертвувати своїм часом, своїми бажаннями і таке інше. А якщо людина використовує одну сторону в своїх цілях , то з іншого боку інтерес пропадає вмить. Особливо , якщо стосунки строяться на матеріальній вигоді, то такі стосунки швидко руйнуються.
Що таке справжня дружба? Хто такий справжній друг? Відповідь на ці запитання у кожного різна. Я знаю що для когось справжній друг це той, хто ходить з ним по клубам ,позичає гроші, а для когось справжній друг, це той , хто тримає слово і не підведе в скрутну годину. Справжня дружба не має законів , але має табу на корисливість та зраду. Кажуть в народі, що дружба пізнається в біді, але частенько , як раз друг в тяжкі хвилини і буде поруч,як справжній захисник, але , якщо тобі в якусь мить пощастить більше ніж йому , і все, закрадається почуття заздрості і дружба вмить зникає.
Тож не треба слухати як той хто з тобою поруч тебе вихваляє, лестить. Краще прислухатись до того , хто допомагає побачити тобі все в реальності ,як воно є на справді.. Наведу такий приклад із реального життя двох молодих людей. Хлопці спілкуються один з одним, у них спільні інтереси , які вони спрямовують на спільну справу. У їх стосунках панує повна довіра один до одного і ніхто не намагається ворушить особистий простір іншого , тобто якщо один із друзів захотів провести вечір у клубі , а іншому другові треба поїхати провідати батьків , то все вирішується демократично і стосунки не псуються , бо кожен має особистий простір. Хлопці щирі у своїх відносинах і їх стосунки позбавлені заздрості. Тому вони вдвох радіють перемогам кожного окремо, і якщо у одного із них виникають якісь неприємності та непорозуміння , то це є поразкою іншого.
Основа їх дружби на підтримці та порадах один одного. Вони залежні від один одного і в той же час вільні у своєму виборі. Але підсвідомо кожен має поруч вірного друга — близьку людину , перед якою можна розкрити свою душу. І, якщо хоч би на мить виникає з якогось боку заздрість , хитрість або нещирість. то дружба враз зникає.
Але саме найболючіше у дружбі – це зрада… А що таке зрада? Частенько, щоб оберегти своїх близьких от хвилювання і залагодити проблему , ми намагаємося своїх близьких обманювати і це не вважається зрадою. А якщо пообіцяв своєму другові піти. На приклад з ним до суду ,а сам заздалегідь знаєш , що цього не зробиш, і не попередив його про це – то це обманювання свідоме.
Які бувають причини зради . По перше – людина, яка вважала себе другом ставиться байдуже до проблем іншої людини, а по — друге не вистачає сміливості , щоб не завдати лишнього болю , сказати ,що вона не хоче спілкуватися та продовжувати стосунки. Повинна бути чесність у стосунках між людьми. В серці людини, яку зрадили душевний біль відчувається довгі роки.
Зрадити можливо не тільки друга, але і самого себе. І це зрада своїм принципам, а за це ти отримуєш гроші. Наприклад за надання неправдивих свідчень у суді , або коли кандидати у депутати дають гроші виборцям , щоб за них проголосували. Зрадники були завжди. Аналізуючи історичні часи завжди знаходились злодії, які заради своєї вигоди , відчиняли браму рідного міста. З цим історичними часами проводимо аналогію на наше сучасне життя. І коли зараз відбуваються такі події на Донбасі ,то чітко видно, як місцеві депутати зраджують підкупною політичною агітацією , неправдивою інформацією , зомбуванням місцевих жителів . настроюють їх проти нашої рідної України.
А громадяни східних регіонів , замість того , щоб захистити свою рідну землю на Донбасі від їзджають на проживання до окупованого Криму, та Росії і це теж є зрада — зрада своїй Батьківщині, в якій вони народились та жили скільки років… Я вважаю,що вони повинні самі піднятися і захищати свою землю від російської окупації, а не зраджувати самі собі та своїй країні Україні.
Але я вірю , що скоро наступить мир, і життя розставить всі крапки на свої місця….