У сучасному суспільстві етикетна культура посідає одне із найголовніших місць. Багато людей усвідомлюють обов’язковість та необхідність дотримання певних правил та норм, які удосконалюють суспільні відносини. Сьогодні етикет – це так званий кодекс правил поведінки і моральних манер. На сьогоднішній день без знань етикету людині не обійтися, адже ми його завжди використовуємо будучи вдома, їхавши в громадському транспорті, працюючи на роботі, також у щоденному спілкуванні і в усіх інших сферах нашого існування.
Етика є системою певних норм та вимог суспільної поведінки. Професійна етика кодифікує і систематизує моральні норми і правила працівників.
Сутність кредиту весь час розвивається і ускладнюється. а саме удосконалення економічних суспільних відносин. Етика кредиту в нашій країні — суперечливе і складне явище, так як тут пересікаються різні національності, принципи, погляди, які по різному ставляться до ситуацій, що дуже легко приводить до конфліктних ситуацій. От тому знання елементарних правил поведінки у кредитному спілкуванні дає змогу успішно складати перспективні угоди.
В Україні є етичний парадокс, тобто неетичність чи етичність вчинків досить часто не визначається ні власним вибором, ні законом. У багатьох випадках люди стараються в умовах утисків з боку держави, недотримання законів, невизначеності утриматися на плаву. Але не залежно від цього, завжди потрібно бути людиною — культурною, толерантною і вихованою.
Кредитом називається позика, яка надається однією юридичною особою іншій на умовах повернення із сплатою відсотків за користування.
Установа, яка виконує функції, пов’язані з рухом цінних паперів, грошей, надають кредити та страхують ризики і майно є фінансовою установою.
Кредитна установа — це фінансова установа, яка має право надати фінансові кредити на власний ризик за рахунок залучених коштів відповідно до закону. Кошти, які надаються фізичній або юридичній особі в позику на невизначений строк та під відсотки називається фінансовий кредит.
У сучасному суспільстві етикетна культура посідає одне із найголовніших місць. Багато людей усвідомлюють обов’язковість та необхідність дотримання певних правил та норм, які удосконалюють суспільні відносини. сьогодні етикет – це так званий кодекс правил поведінки і моральних манер.
На сьогоднішній день, при оформленні кредитного договору потрібно бути дуже обережним і дотримуватися даних правил:
— повільно і уважно читати договір, перед тим як його заключати;
— знати обов’язки і права банку;
— якщо щось є не зрозумілим, то потрібно попросити менеджера пояснити не зрозумілий пункт;
— розраховувати ретельно кредитну вартість (мова йдеться про річну ставку і комісії);
— коли щось не влаштовуватиме в договорі, потрібно шукати інший банк.
Потрібно приділяти увагу пунктам які на перший погляд здаються не важливими. Адже в договорі можуть бути несподівані вимоги. Потрібно добре переглянути умови банку які зазначені в договорі. Увагу слід звернути на штрафи, які банк застосовуватиме при не відповідному виконанні умов зазначених у договорі позичальником.
Людина, яка бере кредит має знати про те, що залежно від того як вона буде виконувати умови даного кредитного договору, буде вирішуватися чи зможе людина в майбутньому отримувати взагалі кредитні кошти і не тільки в цьому банку, а і в інших фінансових установах країни.
Слід звернути увагу, що у наш час дуже багато людей беруть кредит. Дуже багато на придбання нерухомості. І тут слід бути уважним тому що банк у разі купівлі нерухомості в будинку, який ще не було введено в експлуатацію забирає права на квартиру як заставу. І потрібно пам’ятати що підписавши договір, не можливо буде внести в нього зміни.
На сьогоднішній день є досвід визначати кредитні договори не дійсними.
Однією з причин визнання договору не дійсним є укладання договору в іноземній валюті без ліцензій.У випадку, якщо кредитний договір визначено не дійсним, то позичальник повинен виплатити банку, без відсотків, тільки суму “тіла” кредиту. А банк у свою чергу зобов’язаний вернути всі сплачені позичальником відсотки за умовами кредитного договору. Ще однією із підстав визнання договору не дійсним є укладання кредитного договору без письмової згоди одного з подружжя.
На сьогодні громадяни з приводу отримання кредиту з привеликим небажанням і страхом звертаються до фінансових установ. Причиною є те що в багатьох є боязнь валютного ризику, високих процентних ставок, і шалені неустойки за просрочені зобов’язання.
У наш час, люди стали мало довіряти банкам, боячись бути ошуканими. Адже ми бачимо сьогодні багато банків лишається банкротами. І від цього страждають люди, які довірилися їм.
Але деякі люди крокуючи у ногу з новітніми технологіями можуть отримати кредит навіть не виходячи з доми. Маючи банківську кредитну карточку з допомогою інтернету можуть складати онлайн договори з банками. Але такі фінансові кредити мають певні лімітні кошти, які банк сам встановлює. Тим не менше, при “підписанні” даного кредитного договору потрібно бути не менш обережним і уважним.
Зараз у мережі Інтернет з’явилося багато шахраїв, які можуть від імені банку обманути і під вашими даними взяти кредит на велику суму, за який потім відповідатимете ви, або ошукати вас.