Щоб спрогнозувати моральні перспективи майбутнього потрібно проаналізувати саме поняття моралі, її виникнення і тих тенденцій які є у сучасному світі, які, безпосередньо, стосуються самої моральності людей.
Виникнення моралі пов’язують з потребами людини в спілкуванні з іншими людьми, з прийняттями рішень в певних життєвих ситуаціях, з находженням спільної мови в колективах та ін.
Саме походження моралі є досить тривалим історичним процесом,обумовлений як соціальними, так і природними чинниками. Потреба суспільства у організації колективного життя,а також в індивідуальних проявах людської діяльності,що зростається у суспільному процесі виробництва самого життя, у відображенні людського способу існування і є джерелом моралі. Мораль стала своєрідним інструментом узгодження людей між собою та суспільної самоорганізації.
Мораль є невід’ємною частиною суспільства, адже вона надає певні норми поведінки,правила які допомагають людині орієнтуватися.
Основною функцією моралі є виховання людини. Вона виховує моральні цінності. Також розвиває самосвідомість,моральну саморегуляцію,самовдосконалення. Мораль вчить людину робити правильний вибір керуючись ідеалами добра,ідеалами прекрасного і вічного. Робити вчинки яки не суперечать моральним принципам.
Саме розуміння того, що є правильним і не правильним, хорошим і поганим , добрим чи злим і вмінням робити правильний вибір на користь позитивного і є наявністю в людини моралі. Її можна назвати моральною людиною,адже вона поступає вірно. Не рідко люди пересувають мораль на друге місце ставлячи на перше особисту вигоду , яка може йти на перекір всім правилам і засадам моралі,таку поведінку можна назвати аморальною.
Ще з давніх давен ,з появою в людини абстрактно-логічного мислення ,а надалі і моралі пройшло багато років. З кожним з яких вона вдосконалювалась і розширювала свої кордони.
З роками мораль прогресує.
Прогрес моралі-процес становлення людського в людині,формування гуманістичних відносин між людьми. Прогресом є тип направлення розвитку від вищого до вищого, від менш ідеального до більш ідеального.
Важко сказати, чи можна назвати сучасне суспільство моральним. Воно складається з індивідів ,кожен з яких дотримується своїх моральних правил,або ж не дотримується по тій чи іншій причині.
До аморальної поведінки можна віднести:шантаж,образу, обмову, злочин, конфлікт, статеву розбещеність. Розповсюдженість таких характеристик як злочин і статева розбещеність може свідчити про зниження моральних критеріїв у суспільстві загалом.
В сучасному світі слово мораль сприймається неоднозначно. З однієї сторони ми ніби розуміємо ,що без моралі ми жити не можемо, а з іншої морально легко здобуває в нашій підсвідомості чогось такого набридлого,нечесного.
Порядна людина повинна дотримуватися правил моралі. Але тим не менше вона задумується над тим ,чому дотримуючись цих моральних норм вона не отримує бажаних перемог в житті ,на від міну від тих людей які не дотримуються цих норм. Звісно в неї чиста совість і вона спить спокійно,але не має якихось соціальних благ, які б хотілось мати. І приходить до висновку,що іноді потрібно проти моральних правил,але ж після цього її вже не можна буде назвати порядною людиною. В цей момент людина повинна сама зробити свій особистий вибір.
Дивлячись на те ,що з кожним роком все більше зростає аморальна поведінка в будь-яких її проявах,то тяжко сказати про моральні перспективи майбутнього.
Процвітає злочинність,часто вона не карається,а в деяких випадках навпаки-заохочується. Молодь все більше стає розкутішою, цьому сприяють новітні технологіє ,де без яких-небудь моральних рамок можна здобути інформацію.
Щоб прогнози що до моральних перспектив майбутнього були більш позитивнішими і яскравішими потрібно виправляти соціальну ситуацію на рівні суспільства. З дитинства виховувати в дітях мораль. Потрібно щоб моральна поведінка заохочувалась,а не висміювалась.
На мою думку моральні перспективи майбутнього, на даному етапі є досить плачевними. Але ми це можемо змінити, якщо кожен з нам перегляне свою поведінку, своє ставлення до моралі та моральних цінностей.