Безсумнівно характер людини моральний. Кожна особистість має безліч моральних якостей, які виступають об’єктом моральної оцінки та предметом морального виховання людей.
Кожна людина має свій індивідуальний характер, в чому проявляється її ставлення до самої себе та до інших, до своєї праці, до речей, якими вона оточена. Вона може любити свою роботу, бути працьовитою, а може лицемірно відноситись до своєї праці. Ставитись до інших людей можна по різному, в залежності від власних моральних принципів, виховання та типу характеру.
Будучи поважливим, вічливим чи грубим, іноді, ми не беремо близько до серця те, що може відчувати наш друг, знайомий, співбесідник. Ми керуємось власними переживаннями, які можуть нашкодити і нам самим, якщо, наприклад, ми не щирі в відповіді на поставлене запитання. Людина, яка з повагою віднеслась до нас, на нещиру відповідь з нашого боку, не дуже захоче з нами мати справи в подальшому. Це може стати переломним моментом в подальшому спілкування. Завжди мають бути певні альтернативні рішення.
Якщо ти не хочеш відповідати на поставлене питання чи тобі неприємне саме питання, то чому б не пояснити це своєму товаришу, адже злукавивши , ми не завжди готові до того, що може статися згодом. Якщо твій друг починає до тебе відноситись не вельми привітливо, після твоїх слів про незгоду відповідати на поставлене ним питання, можливо справа не в тобі, а в твоєму другові. Він може використати нас, егоїстично повестися, та домогтися своєї відповіді. Це все не наша вина, але ж мають бути свої альтернативні рішення до кожної ситуації. Ми маємо не вестися на провокації, а вирішувати їх шляхом морально-людських норм поведінки.
Відношення людини до себе теж може бути з протиріччями, іноді ти можеш вицвітати гордістю за самого себе, забувши про інших, світитись своїм самолюбством, але схаменувшись, розумієш, де зробив помилки. Кожна людина може бути наділеною витримкою, сміливістю але і легкодухість та боягузтво теж, безсумнівно, характеризує індивідуальних характер особистості. Якості, які розкривають чесність людини, такі, як щирість, правдивість, вірність, лицемірство та віроломство, теж характеризують її моральну сторону.
Моральний характер тієї чи іншої людини проявляється в її поведінці. Ми можемо зустрічати образи негативних або позитивних людей, відповідно до цього ми формуємо своє власне бачення морального характеру. Це є безперервним формуванням нашої особистості. Для кожного мораль створюється в певному образі, цей образ може бути і негативним. В цьому не повинно бути ніякої помилки, адже, ми маємо навчатися на помилках своїх та чужих.
В деяких людей може перебувати два різних властивостей характеру. В одному колективі ти вбачаєш себе впевненим, невимушеним, жвавим, а в іншому навпаки, можеш триматися подалі від всіх, боятися, бути не говірким, невпевненим. Ми ніколи не можемо бути впевненими в характері людини на 100%, в її моральних якостях, поведінці. Адже, ми можемо бачити її кожен день в одній ситуації, а не бачити в іншій, в тій, яку вона проживає в нетипових ситуаціях. Можливо при іншій обстановці, ми дізнаємось про людину те, що не побачили з часом. Можливо це буде її сором’язливість, чи навпаки, товариськість якої нам могло не вистачати в спілкуванні з нею.
Я вважаю, що в нашому сьогоденні є велика проблема, не всі можуть зрозуміти, що насправді добре, а що погане. В таких ситуаціях, найчесніше по відношенню до себе, має поставати саме совість. Коли ти здійснюєш контроль за власною поведінкою, ти насамперед даєш оцінку своїм діям. Не дарма до нас дійшла давня народна мудрість : «До інших потрібно ставитися так, як хочеш, щоб вони ставилися до тебе».