У сучасному житті кожна людина розуміє мораль по-своєму. Хтось вбачає у цьому становлення моральних принципів,дотримання правил та норм поведінки,а хтось навіть не дотримається елементарних культурних та моральних якостей.
Сучасний педагог — це носій моральності,культури. Якщо людина обрала собі професію педагога,вона має усвідомлювати,що це не просто викладання і навчання дітям якось мови,термінів,а це перш за все виховання моральності та вихованості. Коли маленька дитина прийшла до школи, перед педагогом стоїть завдання закласти в неї моральні засади на норми,культурні навички які допоможуть у житті,у спілкуванні з іншими людьми у подальшому.
Сучасний педагог має бути ніби носієм моральності. Тобто,це вихованість у спілкуванні,це манери поведінки,правильно та в якійсь мірі красиво спілкуватись з іншими людьми. Педагог має закласти дитині все те чого він навчивсь сам.
На мою думку,батьки коли приводять дитину до школи, вони відають її на виховання вчителю, вони сподіваються, що він їх не тільки навчить їх розв’язувати задачі,писати,читати, а й виховає у них справжню людину, яка буде розуміти коли потрібно встати коли заходить старший,як потрібно вітатися зі старшими, поступатися місцем у громадських місцях…. всьому цьому має навчити педагог,закласти дитині із самого малечку. Тому що, якщо це впустити з малечку то потім можна і не отримати бажаного результату.
Однак у наш час багато хто вважає,що педагоги молоді не можуть закласти дитині моральні якості та інше, оскільки вважають,що це може зробити тільки педагог старший та більш досвідченіший.
Також людина,яка оберає собі професію педагога,має розуміти що багато в чому собі потрібно буде відмовити. Адже на таку людини звертають увагу батьки,старші люди. Педагоги знаходяться ніби під їхнім прицілом. Зі свого досвіду можу написати,що батьки часто слідкують за життям вчителя,за тим як він себе поводить, як спілкується, а особливо чи не має він шкідливих звичок.
У наш час стало дуже популярним коли молодий педагог має шкідливі звички(наприклад куріння) і не приховує цього. Тобто він навмисне може навіть при дітях курити,вживати не пристойні слова. Це є дуже великою помилку з їхнього боку,адже діти це все бачать і запам’ятовують і в подальшому матимуть звичку повторювати.
Моральність сучасного педагога проявляється навіть у тому як він себе поводить за межами своєї роботи. Тобто вміння спілкуватися з іншими людьми, педагоги повинні завжди слідкувати за своєю поведінкою,тому що якщо зробити десь якусь помилку і одразу складеться негативна думка про цю людину.
Педагог-це людина з великої літери. Таку людину будуть поважити,як кажуть,у всі часи і професія педагога буде актуальною весь час. Отже, якщо людина яку поважають всі,то вона має підтримувати цей статус весь час.
На мою думку,професія педагога дана людині від Бога. Такі люди втілюють у собі духовність, моральність,етичність та єдність почуттів. Обовязок та завдання кожного педагога виховати у дитині справжню людину, не просто та яка знає ввічливі слова,манери поведінки, а головне вона має розуміти це свідомо, а не так що говорить одне, а робить зовсім інше. Вихованець має робити добрі вчинки від душі, з чистою совістю і не на зло іншим.
Сучасний педагог повинен мати в собі такі якості як тактовність,ввічливість,культуру та вміння спілкуватися на всі теми. Кожен педагог має любити дітей,кожну дитину як свою. Виховуючи дітей, він не повинен виділяти когось одного,а ставитись до всіх нарівні,оскільки всі мають рівні права. На мою думку,якщо педагог виділяє когось то це зазвичай погано впливає на інших дітей, на їхню психіку,їм стає образливо.
Я вважаю,що не є ідеалом вчителя та людина яка піднімає голос на дітей,весь час кричить і не пояснює чому. Деякі люди вважають,що коли педагог кричить на дітей то це нічим їм не нашкодить,а тільки піде на користь,а я думаю, що це не так,адже педагог має знайти правильні слова,приклади,а не одразу переходити на високі тонна. Є різні думки яким має бути сучасний педагог і кожен бачить у цьому ті риси які хоче бачити тому і не дивно,що коли люди спілкуються на цю тему то виникають конфлікти і думки розбігаються.
Однією із вимог до сучасного педагога є та,щоб любов до дітей шла від щирого серця,щоб з любовю викладали свій предмет і навчали цьому і дітей. Це відіграє дуже важливу роль, адже це видно одразу коли людина любить свою роботу, а коли ні. Це проявляється і в діяльності і в спілкуванні.
Кожен педагог має мати велику силу волі, бути вимогливим, справедливим та в деякій мірі і суворим. Суворість має проявлятися, бо якщо цього не буде то діти можуть «сісти на голову», тобто вони відчують, що можна щось і не зробити і таке інше. Однак суворості теж має бути не багато, адже не можна щоб дитина боялася вчителя. Якщо таке трапиться то вона може не навчатися, перестати виконувати домашні завдання і взагалі не ходити на уроки. Це все погано позначається як на психіці так і на вихованні дитини.
Отже, сучасний педагог має мати у собі такі якості як сумління, доброту, чесність, ввічливість, справедливість,любов до дітей, педагог має займатися самоосвітою та самореалізацією. Така людина має назавжди забути про фізичні покарання які застосовуються до дітей. Хоча у минулі часи це було звичною справою і це не вважалося якоюсь забороною. Має проявлятися гуманне та рівне ставлення до дітей,бути справедливим та чесним з дітьми, поважати їхню думку. Також важливим дуже є те,коли педагог допомагає дитині коли вона цього потребує.
Бувають такі ситуації коли дитина може відкритися саме педагогу навіть не комусь із рідних, а саме йому. Тому дуже важливим є те щоб педагог не впустив цей момент у житті дитини. Я думаю, що така професія дана людині від Бога і якщо вже і обрали таку професію то потрібно з гідністю нести це звання по життю і не соромитися цього. Займатися самоосвітою та самовихованням і такому випадку буде повага як від колег так і від близьких.