Ввідомий англійський філософ як Д. – Е. Мур стверджував що, натуралістичні концепції є майже в усіх школах етики. Більша кількість видатних вчених зараховували до натуралістичних всі нерелігійні концепції моралі, окрім соціально – історичних.
Якщо погоджуватися з натуралістичними концепціями то, мораль виникнула понад мільйон років потому, коли розвинулося найпростіше продовження і ускладненя групованих інстинктів тварин. Таке ускладнення є необхідним для виживання виду і в боротьбі за безпосереднє виживання.
Саме тому концепція була сформульована у працях Дарвіна, Спенсера. Дарвін зазначив, що почуття та здібності якими володіли люди, можливо було проявляти, як естетичні і моральні почуття, саме тому із слів П. Кропоткіна, «Дарвін прийшов… до висновків, що суспільні інстинкти становили собою базисними джерелами, в котрих розвивались всі моральні засновки».
Описуючи все це, прихильники натуралістичної концепції, стверджують що тварини люблять створювати співтовариства, в яких вони почуваються захищеними.
Інстинкти можуть становити загальні джерела, в котрих розвивалися б мораль. Мораль ґрунтувалася на принципах справедливості і доброзичливості. На це має право кожна людина, на свободу і на повагу до неї. Доброчинність – це дія людей яка приносить іншим задоволення і не розраховується на винагороду.
Отже, міркуючи над проблемою створення моралі, сам Кропоткін написав « Взаємна допомога, справедливість, моральність – така послідовність кроків психічного рядка настроїв, завдяки яким ми впізнаємо людину серед тварин. Інстинкти мали на меті самозабезпечення, тому іноді вони можуть слабнути від виливу окремих умов… у тій чи іншій групі тварин, або в якомусь іншому суспільстві ( людському ).