У високо-етичному суспільстві існують свої правила поведінки: наприклад, пропускати жінок, відчиняти їм двері, допомагати та поважати один одного, надавати підтримку у важкій ситуації.
Насправді, все починається з дитинства. Дитина схожа на губку, яка всмоктує все, що діється в її оточенні. Всі слова дорослих, фрази, характер спілкування один з одним для дитини стають першим і важливим досвідом до того, поки вона почне отримувати свій досвід спілкування.
Якщо батьки не слідкують за своєю поведінкою, манерою спілкування, то в майбутньому дітям буде дуже важко стримувати свої негативні емоції, вони будуть демонструвати роздратування та агресію по відношенню до своїх однолітків, починаючи з дитячого садка.
Всі батьки обов’язково повинні навчити своїх дітей таким словам, як «вибачте», «дякую», «будь-ласка», поважати старших — поступатися місцем у транспорті, не підвищувати голос на дорослих, прислухатися до порад дорослих. Дуже важливо донести до дитини різницю між старшими і молодшими, та які існують моральні відмінності між дівчатами та хлопцями.
Потрібно залишати своєму партнеру право вибору, право на свою точку зору та на особистий простір, і давати час для заняття улюбленою справою. Не потрібно змушувати його(партнера) жити саме по вашим бажанням, адже кожна людина має право на самореалізацію.
Важливо вміти не засуджувати, особливо на емоціях, зопалу.
Важливим етичним правилом є вміння сваритися. Це не від’ємна частина сімейних відносин. У кожній родині час від часу трапляються конфлікти — дрібні або великі, серйозні або не дуже. І проходять вони в кожній сім’ї по-своєму, все залежить від темпераменту батьків, вихованості, рівня культури та особливостей сімейного статуту.
Люди з низьким рівнем культури навіть не підозрюють про те, що в під час сварки можна обійтися без лайливих слів, істерик і образ один одного. Найчастіше, саме в таких сім’ях конфлікти та сварки можуть затягуватися на довгий час. Але люди, чия мораль і культурне виховання на високому рівні, в силу своїх моральних принципів і принципів, не дозволяють собі лайку.
На таку поведінку впливає не тільки виховання. Потрібно працювати над собою і допомогти стати краще своєму партнеру. Тому що, коли ми пред’являємо свої претензії партнеру, ні в якому разі не можна критикувати саму особистість – критикуйте вчинок в цілому. Інакше, якщо таке «вирішення конфліктів» стануть систематичними, то наша кохана людина буде відчувати себе недостойному та приниженою.
Під час сварок потрібно уникати згадувань минулих образ – так ніколи не буде вирішення проблеми, це тільки підсилить образу, і ви будете почувати себе нещасливим. Найкращий варіант – знайти компроміс.
Великим питанням у сімейній етиці є конфлікти поколінь. Актуальною проблемою стає тоді, коли в одному домі живе дві сім’ї – дорослі діти та батьки. В наш час навіть анекдоти розповідаюсь про стосунки зі свекрухою або тещею.
Насправді, це велика проблема, особливо коли такі стосунки заходять у глухий кут. Якщо ми хочемо бути прикладом для своїх дітей, то не можна забувати про те, що кожне покоління старіє, і негативний приклад таких стосунків може легко перенестися на наших дітей. Тож, дотримання правил поваги до батьків та ввічливість може змінити цю не легку ситуацію.
Коли до наших батьків приходять їх друзі, потрібно, без запрошення, привітати гостей – це не зобов’язує вести з ними бесіду. У свою чергу батькам, потрібно аналогічно відноситися до гостей своїх дітей. І навіть коли ці друзі здаються вам не вихованими, все одно треба довіряти вибору своїх дітей. Необхідно дозволити їм опікуватися своїм сімейним життям, діти мають право на це, а батьків відповідно будуть ще більше поважати.
На жаль, сімейній етиці приділяється мало уваги. Не дивлячись на таку ситуацію, потрібно працювати над собою, виробляти в собі тільки позитивні риси. Тільки такі сім’ї живуть по-справжньому щасливо і не заморочуються через дрібниці.