Соціальні мережі їх потенціал та небезпека

cozsetiЗ все більшим розвитком технологій, наш світ стає вкрай віртуальним. Як ми вже помітили, ми стали досить прив`язаними до електронної пошти, веб-контентів та соціальних мереж. І все менше ми спілкуємося з друзями та родичами в реальному часі, адже можна написати повідомлення або відправити фото в Інтернеті.

Все частіше ми по вечорам залишаємось біля комп`ютера, ніж піти десь на прогулянку чи до когось в гості, адже можна стежити за новинами в Інтернеті, а в соціальній мережі дізнаватися нове про друзів та родичів.

Соціальні мережа – це певний спеціальний сайт, за допомогою якого люди спілкуються і обмінюються інформаціями. Сучасний Інтернет забезпечує нас усіма можливими способами спілкування, такими є: — відео, чати, фото,музика, блоги та форуми. Як вже відомо, метою створення соціальних мереж, є перш за все, спілкування людей, але на теперішній час ми досить часто зустрічаємося з такою проблемою як непотрібна реклама, вона постійно висвічується і заважає людині продивлятися насамперед ті матеріали, які їй насправді потрібні.

Ще є величезна проблема в тому що майже постійно висвічується непристойний матеріал, а його доречі можуть бачити діти, це є неприпустимим!
В теперішній час люди все частіше спілкуються віртуально, і через це вони стають більш бездушними і не намагаються напружувати свої органи чуття.

Вони можуть навіть цілодобово сидіти біля екрану, і в результаті люди втрачають інтерес до життя. Але не все так погано, в соціальних мережах є і плюси, ось наприклад якщо людина сором`язлива і в реальному не може висловити думки, то віртуально їй дається можливість легше висунути свої думки стосовного тієї чи іншої ситуації. Ще великим плюсом в соціальних мережах як: Вконтакте, Одноклассники та Facebook є те що вони підвищують інтелект людини і активно тренерують її пам`ять. Адже в них є багато цікавої інформації і наукових фактів про навколишній світ.

Хочу зазначити, що є декілька речей яких не можна робити в соціальних мережах так як вони можуть в подальшому негативно впливати наприклад при пошуку роботи:

Розміщувати свої фото з якоїсь вечірки там де ти в п`яному вигляді.

Не можна негативно висловлюватись щодо своїх колег по роботі чи начальство, а також скаржитися на компанію.
Подробиці побачень або чутки про особисте життя друзів чи колег, воно залишає не досить позитивне враження у спостерігача.

Проводити робочий час в розгляданні списку своїх друзів або переписуватися зі старими друзями.

Можливо ви думаєте, що можете видалити всі провокаційні фото і записи з Інтернету, але це не так, бо є різні кеші в яких це все зберігається і від нього майже не можливо позбутися!

Я хочу розповісти більш детально, про таку соціальну мережу як: Вконтакті. Що ж вона з себе представляє? Вконтакті або Vk.com — це вважається другою із найбільших соціальних мереж світу після звичано ж Facebook. Найбільш популярною вона є в Росії, Казахстані, Узбекістані, Білорусії ну і в нашій рідній Україні.

Вконтакті має близько 250 млн аккаунтів . Сама соціальна мережа почала працювати в 2006 році і позиціонувала як мережа для випускників елітних російських вузів тобо своєрідний аналог Facebook. А вже пізніше він став засобом спілкування людей різних соціальних груп та віків.

Ще одним плюсом соціальної мережі є те що можна спілкуватися з людьми з усієї нашої земної кулі, не виходячи з будинку. За допомогою них можна підтримувати близькі стосунки з родичами і друзями. Не можна й уявити соціальні мережі без додаткових функцій. Наприклад: фото,відео, музика, новини, численні групи, дати народження друзів безліч різних програм і так далі.

Можна сказати соціальні мережі стали своєрідним трендом. Мало того що бути користувачем соціальної мережі проста-напросто модно – так ще й можна постійно бути в курсі всіх новин і що навколо відбувається. Тільки подумати скільми ми всього дізнаємось з інтернету. Хтось одружився, в когось народилась дитина, хтось потрапив до лікарні, а хтось поїхав на відпочинок… як то кажуть в Вконтакті: «бути в темі».

Завдяки соціальним мережам люди почувають себе частинкою соціальних груп, і майже не докладають зусиль для цього. Просто зареєстровані в них, мають купу віртуальних друзів і все, вони в тренді. Але дуже часто це є лише маскою, а в реальному житті, людина дуже самотня і одинока, і окрім комп`ютерного екрана нічого і не бачила і в цьому житті. Але все це догадки і ніхто напевно цього не знає.

Що ж сказати про мінуси, то це очевидно. Будь-яка інформація, яка викладається в соціальну мережу, може мати велику загрозу для майбутнього даного користувача. Як я вже раніше зазначала про те, що ж не бажано викладати в соціальні мережі, бо нажаль при реєстрації більшість мереж збирає інформацію про людей більше ніж на те потрібно. І тому якщо трохи постаратися, то про людину, можна дізнатись абсолютно все.

Адже навіть якщо ми видалили про себе інформацію,вона не зникає, а назавжди залишається десь в кеші при індексації. Ось наприклад, деякі роботодавці навіть забороняють працівникам користуватись соціальними мережами, за для того, щоб не проскочила небажана інформація про компанію. А збирачі боргів, використовують соціальні мережі для того щоб знайти боржників, і дізнатися про відомості їхнього майна.

Прочитавши досить багато цікавої для мене інформації про соціальні мережі і Інтернет, можу сказати такий висновок, що за все існування соціальних мереж можна писати цілі енциклопедії. Мережі дуже глибоко проникли в наше життя і впливають на наше життя. Все більше уваги їм приділяють різні науковці. Звичайно вони не можуть впливати на всі події в житті людини,але не слід їх недооцінювати.

Все більше люди йдуть до психологів зі скаргами на те, що вони мають залежність від соціальних мереж і за цим стоїть велика проблема, якщо людина частіше ніж потрібно заходить в Інтернет і оновлює автоматично свою сторінку в соціальній мережі без всякої на те причини, то це означає що вона має певний дефіцит, тобто нестачу в чомусь, і тому я вважаю, що для того щоб такого не було,треба якомога менше приділяти Інтернету свій вільний час. Краще прочитати цікаву книжку, сходити в спорт – зал або знайти собі хобі. І на кінець я зробила особисте визначення що для мене означає соціальна мережа.

Соціальна мережа — це тільки певне місце де можна сховатись від суспільства і зайвих очей.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.