Всі ми чули таке слово як стрес. Більшість з нас навіть мали змогу на собі відчути стресори – тобто фактори впливу навколишнього середовища на особистість, які можуть вивести ваші психологічні та фізіологічні якості, з нормального стану, що в майбутньому позначається на нервовій системі організму.
Сьогоднішній темп життя, середньостатистичної людини, такий, що захистити себе від стресорів майже не можливо. Потрібно прокинутися, о шостій ранку, а то ще й раніше, привести себе до ладу, вмитися, поснідати, зібрати дитину в школу, встигнути на автобус, який переповнений пасажирами, встигнути на роботу, де тебе чекають робочі плани, та напружений графік, можливо навіть без обідньої перерви. Як же в такій ситуації залишатися стійким, чекати, одно-річної відпустки, це зовсім не вихід. Висока працездатність, потрібна вже сьогодні.
Чи помічали ви як останнім часом телебачення, інтернет, біг-борди на вулицях, всі вони рекламують, та закликають нас прийняти чудо-дійну таблетку від стресу, та гарантують затишок та спокій. Але чи дійсно пігулка може врятувати вашу нервову систему від стресу? Так можливо, з прийомом пігулок, ви відчуєте, певний спокій, та сонливість, яка буде вас переслідувати вас протягом дня, та вже точно не дасть вам в повній мірі виконувати ваші як професійні та і буденні речі.
Єдине, що дійсно може захистити вашу нервову систему, від виснаження – це ваша стресостійкість, тобто сукупність якостей, що дозволяють організму спокійно переносити дію стресорів, не завдаючи шкоду організму.
Коли ви працюєте в колективі, навіть не дивлячись на свою без емоційність, можете зіткнутися з конфліктом інтересів, який якщо і не принесе вам стрес, то точно зіпсує настрій. А зіпсований настрій – це знижена працездатність, не добросовісне виконання покладеної на вас роботи, і як результат – «серйозна розмова» з працедавцем. Окрім того під дією професійного стресу, ви стаєте злим, та роздратованим. І це точно не ті якості характеру, які хотів би спостерігати директор у свого підлеглого. Тож захиститися від стресів, це не тільки, попіклуватися про своє здоров’я, це ще й крок, щоб не опинитися на «дні» кар’єрних сходів. Саме тому стрес краще попередити, ніж боротися з непередбачуваним впливом стресу на роботу.
Тож розуміючий всі ці нюанси працедавець, обов’язково, залучить вас до психологічного тренінгу, запросить психолога, який завдяки корисним вправам та порадам, допоможе забезпечити, сприятливе та дружнє становище, на вашому робочому місці. Але як правило це великі компанії, які можуть витратити кошти на психолога.
Що робити пересічній особистості, якій не пощастило мати розуміючого директора? Як впоратися зі із факторами які так і тиснуть на вашу психіку, та руйнують ваш емоційний стан?
Окрім не сприятливих умов праці, я хочу зауважити, що викликати професійний стрес може: страх звільнення, зростання вимог з боку начальства без збільшення заробітної плати, необхідність постійно підтримувати певний рівень роботи.
То як же впоротися з подібними проблемами, перемогти стреси на роботі, та зберегти гідне обличчя у колі колег. Гадаю найкращим методом боротьби зі стресами на роботі, буде постійне тренування власної стресостійкості, адже не дивлячись на запекле обговорення питання стресорів та боротьби з ними, психологи все ж дійшли до висновку, що стресостійкість, можна тренувати, та розвивати, тож я маю на меті розробити поради, які допоможуть побороти стреси не тільки на своєму робочому місці, а також в сім’ї, та просто на вулиці.
Спробуйте знайти час для відпочинку, коли ви стресуєте досить тяжко знайти натхнення, але спробуйте переключити на будь-яку іншу діяльність, спорт, домашні справи, будь-що. Це обов’язково допоможе вивільнити голову від тяжких роздумів про роботу.
Не дозволяйте витрачати свій час на пусті, безглузді заняття, багаточасове проведення часу за переглядом інтернет-сторінок, точно не піде на користь, та не допоможе захиститися від стресу.
Уникайте факторів, які посилюють стрес: недосипання, нездорова їжа, алкоголь, надмірне споживання кави роблять вас більш уразливими до впливу зовнішніх факторів.
Часто буває так, що джерелом стресів є оточуючі люди. Стреси очікують і в громадському транспорті, і на сходовій клітці, сусідка з безліччю своїх проблем, найкращим методом боротьби зі стресом у таких випадках буде коректно та ввічливо дати зрозуміти, що у вас також є важливі справи.
Ну і мабуть саме головне, що допоможе натренувати свою стресостійкість – це толерантність. Важливо пам’ятати, що всі люди різні, кожен має право на власну точку зору. І важливо утриматися від того, щоб кому-небудь що-небудь емоційно доводити.
Список цих простих порад, допоможе вам боротися зі стресами, бути стресостійким, та працездатним.