Мати друга у наш час це велика розкіш, яку потрібно цінувати. Тому ми повинні бути терплячим та відвертим. Розглядаючи це поняття слід враховувати чоловічу та жіночу дружбу, та відносини між чоловіком і жінкою.
Кожна людина має власне розуміння терміну « дружба ». Багато філософів ще в давнину цікавились питанням дружби, і намагались зрозуміти природу цього поняття.
У психологічному розумінні в основному дружать між собою сильні особистості. Але і навпаки, існує дружба між сильними і слабкими людьми, і тут може проявиться взаємодоповнюваність однією людиною іншу. Дружні відносини між слабкими людьми спостерігаються дуже рідко, тому що вони не забезпечують взаємну підтримку, що посилить їхню життєву позицію.
Сьогодні ми можемо почути різні розповіді чи навіть жарти про чоловічу дружбу, яка є більш зразковою у порівнянні із жіночою, тому що досить часто чоловіки стверджують, що жіночої дружби як такої взагалі не існує.
Дружба чоловіків є більш міцнішою, тому що вона, в більшості випадків зароджується ще з шкільної лави чи з самого дитинства, долаючи протягом усього життя багато труднощів та перешкод. І тому вважається, що дружба для чоловіків віддіграє набагато більшу роль у їхньому житті, ніж для жінки. У наш час у представниць прекрасної статі дружні стосунки не мають такої значимої ролі, тому що у них сьогодні може бути одна подруга, а завтра – інша. І це не є проблемою для них.
Як говорить народна мудрість: « Скажи мені хто твій друг, і я скажу хто ти ». Справді, дивлячись на друзів чоловіка чи жінки, можна зробити певний висновок про людину. Відсутність друзів, що у тих, що у тих, може свідчити про невміння спілкуватись, будувати як дружні стосунки, так і серйозні відносини між протилежною статтю.
Жіноча дружба
Як було сказано раніше, існує багато суперечок щодо дружби між жінками. Одні стверджують, що її не існує взагалі, а інші на власних прикладах доводять її міцність. В більшості ми всі дружимо тільки з тими, хто нам приємний і хто може допомогти у складну хвилину. Жіноча дружба не є винятком і виявляється у взаєморозумінні та психологічній підтримці при спільному аналізі ситуації і при вирішені певної проблеми. У людській свідомості існує певний скептицизм щодо жіночої дружби, але це такий же спосіб дружніх відносин як і у чоловіків, який має дещо іншу форму вираження.
У жінки завжди є друг, тому що їй постійно потрібно обговорювати з кимось новини її життя, чи ділитись певними своїми переживаннями. Не маючи такої можливості у жінки може виникнути депресія чи смуток. Тому не має значення як довго триватиме їхня дружба, головне, що вони дали один одному підтримку.
Дружба на їхню думку — це відчуття любові, необхідність та можливість до співпереживання.
Але часто жіноча дружба має дві особливості — це суперництво та порівняння.
Ці риси закладені ще з самого дитинства, тому що часто наші батьки порівнюють нас із старшими чи меншими братами або сестрами , друзями і часто ця оцінка є не позитивною.
Наші батьки виховували нас за моделлю їхніх батьків і ми будучи ще дитиною, постійно порівнюємо себе з кимось більш успішним. Таке ставлення призводить до бажання, бути першим і успішним. Тому жіноча дружба завжди під загрозою.
Сильна жіноча дружба можлива за умови, що кожен з її учасників поважає себе і не має комплексів з приводу своєї зовнішності та одягу, сприймає свою подругу як особистість. Важливо, щоб друзі, не важливо якої статі чоловік це чи жінка, були об’єднані бажанням бути почутими, зрозумілими і прийнятими такими які вони .
Як правило з часом жінки ставлять на перший план свою сім’ю вище і на другий план відходить робота і дружба. Часто вони цим жертвують для сімейного благополуччя. Тому що створивши сім’ю, у подружжя виникає ціла низка обов’язків, яких вони повинні дотримуватись.
Чоловіча дружба
В чоловічому розумінні – друг це людина з ким буде приємно спілкуватись, яка підтримає у важкі часи і допоможе зрозуміти хто ви і чого ви варті.
Чоловіча дружба наділена такими поняттями як — відданість, вірність та взаємодопомога. Як і жінки, чоловіки вносять у свою дружбу порівняльну систему. Якщо жінки порівнюють їх зовнішній вигляд, то чоловіки, навпаки надають перевагу у порівнянні статусу, успіху та розуму. І в ситуації , коли хтось із приятелів починає демонструвати свою перевагу, то їхня дружба може закінчитись. Сильна стать дуже важко переносить порівняння, особливо якщо воно не на їхню користь, тому вони вибирають собі друга за спільними інтересами і схожим способом життя.
Важливо, що чоловіки полюбляють відпочивати з друзями. За допомогою цього вони відволікаються від щоденних турбот і частих докорів дружини. Так вони можуть насолодитись свободою хоч на не значний проміжок часу.
У XXI столітті, темп життя дуже високий і часто чоловіки в такому ритмі забувають про відпочинок та гарний сон, тому що їх займають думки про благополуччя їхньої родини.
На мою думку, не зовсім гарною рисою чоловіків є те, що часто вони ставлять в один ряд сім’ю, дружбу і кар’єру, але коли постає питання вибору, то інтереси родини можуть відходити на другий план , заради дружби або кар’єри. І це часто викликає сімейні конфлікти.
Отже, потрібно зробити висновок, що дружні відносини не можуть існувати на корисливості, лицемірстві, на певному розрахунку чи егоїстичних прагненнях.
Справжня дружба — це високе моральне почуття, що вимагає безкорисливості, щирості, правдивості, чесності та самовідданості. Воно висуває високі вимоги, але воно і винагороджує залежно від рівня і змісту дружніх відносин.