Мабуть ні в кого не має сумніву, що під «зрадою» виникають лише негативні асоціації. Не зважаючи на це, ще з давніх часів існували зрада і вірність. Зрозуміло, що вони мають місце і в наш час. Постає закономірне питання: «чому людина зраджує?», відповідь на яке я спробую дати.
Будь-які соціальні відносини характеризуються великою кількістю факторів, які обумовлюються складними міжособистісними механізмами, серед яких не останнє місце посідає вплив виховання на особистість. Отже існують найрізноманітніші обставини, котрим ми протистоїмо і від яких залежимо. Виходячи з статистики статетва мораль суспільства аморальна, маємо той факт, що 60% чоловіків своїм коханим вірність не зберігають. Не є кращою ситуація і з прекрасною статтю – на зраду припадає 40% жінок.
Що ж ми розуміємо під зрадою? Пропоную виходити з того, що зрада – це сукупність емоційних, психологічних і, звичайно етичних взаємовідносин між усіма її учасниками. Далі я спробую виділити головні причини виникнення зрад.
Візьмемо зразкову родину, в якій дружина є турботливою, хорошою матір’ю, має вищу освіту і т.д. Й раптово в сім’ї чоловік стає зрадником. Причина цьому буває банальна – йому не вистачає першокласної коханки. Справді, щасливою є та жінка, яка жодного разу не куштувала смак гіркої зради, ніколи не проливала від такого болю сліз, почуття якої не були розтоптані.
Як відомо, у певному віці в багатьох чоловіків з’являється невпевненість у собі, що звучить дещо незвично, адже частіше жінки хвилюються про вікові зміни, але, як показує практика, до вікових комплексів схильні і чоловіки. Їм вірогідно здається, що вони не такі гарні собою та й сексуальне здоров’я підводить, і щоб самим собі довести, що вони «ще ті жеребці», чоловіки ідуть на зраду. У такому випадку не слід виключати провину жінки, яка не підтримала вчасно свого чоловіка і не додала йому впевненості.
Наступна причина — це помста. Не буде зайвим задуматися чи не давали ви чоловікові приводів вважати, що самі не проти зрадити. Цілком можливо, що ваша поведінка при певних ситуаціях дала підстави думати, що мала місце зрада. Обманутим не хочеться бути нікому, тому тут справа честі, за якою слідує помста. З’ясовувати відносини стає пізно. Чоловік виявився обдуреним, що підштовхнуло його на відновлення справедливості.
Чоловіки, які розпещені з дитинства, починають сприймати себе, як всесвітній дарунок всім тим жінкам, які трапляються на його шляху. Левину частку турботи і уваги, яку отримували в дитинстві, не знаходять в наступних жінках, тому часто їх змінюють. І як настирливо чоловік не виправдовувався б перед своєю дружиною, не покривав себе і не наголошував, що в усьому винен алкоголь, насправді передумови зради ховаються в ньому самому, в поганому його характері. Не рідко в таких чоловіків відсутні докори сумління, для яких зрада розцінюється не значущим сексом на одну ніч. Вони повертаються вранці до своїх дружин і ведуть себе як нічому й не бувало! В такому випадку, на мою думку, вихід лише один – це правильне виховання, яке починати слід ще з самого дитинства. Дитина повинна усвідомлювати, що несе відповідальність за свої дії, вчинки та поведінку і відчувати границі, які не варто переступати. Такий підхід послужить запобіжником зради й не розірве сімейного щастя.
Не секрет, що одним з найважчих випробувань в житті кожної жінки є зрада, яка залишає глибокий та болючий слід в їхньому серці. Це і є наслідком втрати віри у справедливість і чоловіка зокрема. Жінка починає копатися в минулому, шукає недоліки, винить в усьому себе, а згодом свого чоловіка, ненавидить його і звинувачує в загубленому житті й зруйнованому щасті. Не заставляє себе чекати й депресія, внаслідок якої жінка, плачучи гіркими слізьми, погрожує чоловіку, проклинає його, починає бити посуд, благаючи, щоб той повернувся. Так просто без видимих наслідків проблему вирішити не вдасться, тому потрібно, насамперед, дізнавшись правду про чоловіка, заспокоїтися і вирішити варто чи ні продовжувати жити з такою людиною.
Я вважаю, що не слід шукати допомоги і поради у родичів, друзів, присвячувати їх в деталі такого вчинку свого чоловіка та при цьому звинувачувати і ображати його. Кожна людина — господар свого щастя і сама вирішує чи страждати їй надалі, чи поставити на цьому хрест. Лише в тому випадку ви зможете обрати вірне рішення, коли з’ясуєте справжню причину зради чоловіка. Можливо він має слабкий характер, він просто помилився і клянеться, що більше такого не повториться. При такому розкладі слід подумати про другий шанс, щоб виправити дефект заради благополуччя родини та зберегти діткам татуся. За умови, коли чоловік насправді переживає, цінує і постійно про вас піклується, в майбутньому цього може й не повторитися.
Що ж стосується жінок, то на мою думку, в більшості випадків їхня зрада лежить у психологічній площині, тому їм не так важливий сам секс, як необхідні, насамперед, любов, дружні відносини, емоційна підтримка, флірт, відчуття закоханості, коли одночасно і плачеш, і смієшся. В іншому випадку жінка буде намагатися компенсувати нестачу цих відчуттів на стороні. В такому контексті секс слід розглядати як наслідок, а не причину зради. Часто-густо, коли справа доходить до ліжка — жінки розривають ці стосунки. Зрозуміло, що така розвага на стороні добром не закінчиться. Вона представляє небезпеку при перших ознаках, для самої жінки в першу чергу. Такі прості на перший погляд відносини можуть далі трансформуватися з приємної розваги в справжній жах.
З точки зору вигоди, причиною жіночої невірності виступає матеріальна складова. З таких міркувань, жінки роблять собі кар’єру, покращують матеріальний стан, підвищують свої оклади. Зрада такого роду – це плата за надані послуги.
Легко переконатися в тому, що коли жінка заводить коханця, то стає більш уважною до законного чоловіка, до своїх дітей, організованість в її роботі зростає, домашні обов’язки виконує краще. Як правило, таку зміну поведінки викликає почуття жіночої провини і намагання компенсувати і виправити її.
Для деяких жінок факт наявності зради на стороні є звичайною справою. Поведінка такого типу жінок характеризується високим ступенем акуратності, систематизації дій, конспірації, що приводить до зниження шансів на викриття зради.
Слід зазначити, що безладні сексуальні зв’язки жінки можна пояснити наявністю у неї комплексу провини, що виникає при перших ознаках зради і бере свій початок з дитинства. Якщо виховання дівчини було достатньо строгим і ґрунтувалося на збереженні цнотливості до шлюбу, а втрата цнотливості відбулася раніше, то тягар провини є неминучим в такій ситуації. Жінці тяжко боротися з цим, оскільки усе зафіксовано на підсвідомому рівні. Думаю не виключено, що вона намагатиметься покарати себе, продовжуючи займатися сексом з різними чоловіками. Міцніє думка про свою аморальність і впевненість саме в такому способі життя.
Більшість звичайних жінок, що перебувають у шлюбі не вважають належною поведінкою інтрижки на стороні, вони не хочуть свій час для сім’ї тратити на когось іншого. Через це часто невірність жінки доставляє масу проблем в її сімейному житті. На мою думку, якщо жінка прагне зберегти свій шлюб, то в обіймах коханця вона щаслива не буде, адже у неї є діти, будинок, домашні обов’язки. Тим більше їй складно свої запізнення пояснити аргументами, якими може скористатися чоловік. В протилежному випадку, якщо дійсно жінка захоплена своїм коханцем, вона не буде тривалий час зберігати свої стосунки на стороні і захоче розлучення з чоловіком.
Самі ж чоловіки факт жіночої зради пояснюють простим браком на це часу, бо крім самої роботи жінки зайняті догляданням дітей та веденням домашнього господарства. Тому досить часто прості моральні принципи стають на заваді початку відносин з колегою по роботі. Але якщо недостатність до себе уваги жінка отримує на стороні, то імовірність зрадити зростає за геометричною прогресією.